Chystáme se na 15. bienální konferenci VODA 2023

Zář 19, 2023 | O VDT

Od 20. do 22. září nás najdete v Litomyšli – chystáme se na 15.bienální konferenci VODA 2023, která je vlajkovou konferencí Asociace pro vodu ČR (CzWA) a představuje platformu pro široké spektrum účastníků z oblasti vodního hospodářství.  Konference bude řešit zásadní témata ve vodohospodářství, jakými jsou hodnocení vlivů vodního hospodářství na životní prostředí, využití molekulární biologie ve vodním hospodářství, vztah mezi vodou, suchem a společností, a zároveň otázky týkající se ztráty vody v kontextu evropské legislativy a celosvětových trendů.

https://www.bienalkaczwa.cz/

Využíváme svých dlouholetých zkušeností k řešení výzev, kterým čelí provozovatelé vodárenské infrastruktury. Na platformě Insights Hub-MinsdSphere pro internet věcí (IoT) od společnosti Siemens aktivně vyvíjíme řešení pro sběr a pokročilou analýzu dat ze senzorů, průtokoměrů, pohonů a měřidel různých výrobců. Tato řešení umožňují vyhodnocovat, optimalizovat provoz a předvídat události, jako jsou úniky vody nebo havárie. Centrální zpracování dat v cloudové architektuře navíc umožňuje sledovat trendy a analyzovat KPI (Key Performance Indicators) pro budoucí rozhodování ve vodohospodářské infrastruktuře.

Jednou z našich vodohospodářských aplikací je En-Key Energy Manager, který umožňuje sledovat energetický management provozních souborů a infrastruktury. Získaná data jsou využívána pro digitální modelování provozních stavů a monitorování spotřeby energie. Aplikace poskytuje online informace o spotřebě energie a umožňuje porovnávat parametry jednotlivých zařízení či provozů. Pomáhá transparentně spravovat energetické hospodářství a najít cesty k efektivnějšímu využití energie. Její jedinečnou funkcí jsou klíčové ukazatele výkonu (KPI), které pomáhají hodnotit zařízení a nastavit limity pro oznámení v případě problémů. Aplikace je speciálně upravena pro vodárenský sektor a nabízí ukazatele spojené s množstvím vody a počtem obyvatel.

Druhou aplikací je WIM – Water Infrastructure Maintenance, navržená pro monitorování a prediktivní údržbu vodárenské infrastruktury a poskytuje kompletní řešení pro sledování a správu vodního hospodářství. Taktéž nabízí pokročilou prediktivní analýzu a upozornění při překročení kritických hodnot. Tato aplikace aktivně podporuje efektivní plánování servisních činností, což výrazně snižuje riziko potenciálních problémů a poruch zařízení, a tím šetří čas a zdroje při minimalizaci rizika přerušení provozu vodárenské infrastruktury. Mezi její hlavní funkce patří nasazení senzorů na strategických místech, přehledná vizualizace dat, okamžitý přístup k důležitým informacím, efektivní plánování servisních aktivit, prevence potenciálních problémů a poruch, úspora času a nákladů díky efektivní alokaci zdrojů, snížení rizika přerušení provozu, uživatelsky přívětivé rozhraní, rychlá reakce na problémy a aktuální informace v reálném čase.

#MindSphere #InsightsHub #COMOS #Siemens #SiemensPartners #DigitalTwin #Comosintergation #WIM #WaterScanToolbox #En-Key #BienalkaCzWA #VDTTechnology