Společnost VDT Technology a další významní aktéři spojili síly pro autonomní mobilitu v České republice!

Čvc 20, 2023 | Tiskové zprávy

Společně s firmami Yunex, TÜV SÜD, Smart Plan, Prague Advanced Technology and Research Innovation Center (PATRIC) a IDIADA a Fakultou dopravní ČVUT jsme iniciovali vznik nového sdružení autonomní mobility v České republice s názvem CzeCCAM (Asociace pro autonomní a kooperativní mobilitu v ČR). Tato nezisková organizace má za cíl podporovat rozvoj technologií autonomní mobility, aby mohly být nové inovace co nejefektivněji implementovány.

Věříme, že propojená, kooperativní a automatizovaná mobilita jsou klíčovými prvky pro budoucnost dopravy. Společně se chceme zapojit do průkopnických projektů a zajištění podpory pro výzkum a vývoj v této oblasti.

CzeCCAM má již zavedenou spolupráci na evropské úrovni, neboť se stala členem evropské asociace CCAM, která sdružuje více než 214 subjektů, kteří se věnují propojené, kooperativní a automatizované mobilite. Tato příležitost nám umožňuje spolupracovat a sdílet své zkušenosti s dalšími předními aktéry v odvětví.

Těšíme se na budoucnost s CzeCCAM a jsme připraveni podporovat vývoj autonomní mobility v České republice i za hranicemi. Společně přivádíme mobilitu do nové éry!

Tisková zpráva ke stažení (PDF)