Statutární město Ústí nad Labem bude využívat novou analytickou nadstavbu pro kamerové záznamy od VDT Technology

Říj 6, 2023 | Tiskové zprávy

Praha, 6. října 2023 – Město Ústí nad Labem využívá nový inovativní bezpečnostní kamerový systém s technologií 5G. Jeho implementací byla pověřena po transparentním výběrovém řízení společnost VDT Technology.  Projekt je společným dílem společností VDT Technology, Mark2 Corporation Czech a TELMO.

Sítě páté generace se do budoucna pro města mohou stát klíčovým infrastrukturálním prvkem a katalyzátorem široké řady technologických a procesních inovací – zejména při poskytování a využití online informací. Fungují v oblastech bezpečnosti veřejných prostranství a dopravy, nových aplikací, elektronického zdravotnictví, městské mobility a monitorování dopravy i vzdělávání.

Ústí nad Labem se zaměřilo na komplexní městský systém kamerového monitoringu a bezpečnosti. V rámci tohoto projektu bylo vytipováno celkem 23 strategicky významných míst pro instalaci nových bezpečnostních kamer, které jsou navzájem propojeny pomocí lokální neveřejné 5G sítě. Systém zahrnuje nové kamerové body, které jsou součástí plně digitálního systému, umožňujícího efektivní přenos signálu 5G přímo do operačního střediska Městské policie Ústí nad Labem.

Ing. Erik Feldman z VDT Technology k projektu uvedl: „Nový kamerový systém v Ústí nad Labem, propojený pomocí neveřejné sítě 5G, pomůže Městské policii Ústí nad Labem udržovat bezpečnost a ochranu. Díky nejmodernějšímu kamerovému a softwarovému vybavení je tento systém příkladnou ukázkou toho, jak technologický pokrok může zlepšit každodenní život obyvatel města.“

Jedním z hlavních přínosů implementace pokročilého kamerového systému je jeho vybavení analytickou nadstavbou, která umožňuje detekci a vyhodnocování událostí zachycených kamerami. Tato technologie zvýší schopnost Městské policie Ústí nad Labem monitorovat a udržovat bezpečnost na veřejných prostranstvích a zajistit lepší ochranu občanů.

Společnost VDT Technology jako systémový integrátor zajistila kompletní dodávku jednotlivých součástí. Její role zahrnovala řízení a organizaci dodávek analytických softwarů pro analýzu obrazu a dodání potřebného výkonného hardwaru. Použité technologie zahrnovaly software CertiConVis pro kamerové systémy, který nabízí ochranu majetku, veřejných prostranství a komunikací, a technologii BriefCam pro shrnutí videa, která umožňuje analýzu záznamů z více kamer současně.

Ing. Feldman dále prohlásil: „Využití umělé inteligence k rychlejšímu plnění potřebných úkolů je již dnes samozřejmostí a v příštích letech bude nezbytné. Díky tomuto novému pokročilému kamerovému systému se Ústí stane příjemnějším místem k životu, protože městská policie bude software využívat k efektivnějšímu plnění úkolů.“

Technickým partnerem na straně města a technickým dohledem pro celou implementaci neveřejné sítě 5G a bezproblémové dodávky analytických softwarů byl pověřen správce městských technologií a městského ICT – společnost Metropolnet a.s.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Erik Feldman, VDT Technology a.s.
erik.feldman@vdttechnology.com, tel.: +420 725 099 165

Kateřina Fričová, Best Communications
katerina.fricova@bestcg.com, tel.: +420 602 615 093

Představení partnerů projektu pro novináře:

VDT Technology a.s. jako systémový integrátor nabízí komplexní řešení pro inteligentní systémy monitoringu, řízení a správy dat. V prostředí IoT platforem připravuje pokročilé expertní funkcionality, jakými jsou simulace, predikce a digitální modelování. Více informací najdete na www.vdttechnology.com.

Mark2 Corporation Czech a.s. poskytuje komplexní služby v rámci správy nemovitostí a zabezpečení objektů. Za 30 let svého působení se vypracovala na jednu z největších společností s mezinárodní působností, která poskytuje služby integrovaného facility managementu a inovativních technologických řešení.  Zaměstnává více než 8 500 lidí ve 12 zemích Evropy. 

TELMO a.s. se zabývá projektováním, instalací a následnou servisní podporou bezpečnostních a informačních systémů. Do spektra jejich služeb patří systémová integrace bezpečnostních systémů, dodávky technologických celků, výstavba datových sítí a datových a dohledových center, výstavba a správa městských kamerových systémů, poplachové zabezpečovací systémy, realizace systémů řízeného přístupu osob a vozidel, biometrie, systémy pro ozvučení, měření a regulaci, poplachové a protipovodňové varovné systémy apod.

Metropolnet.a.s. je servisní organizací města Ústí nad Labem a v průběhu 20 let své existence se postarala o mnoho změn, zejména v oblasti dosažení vysoké úrovně digitalizace a provozu moderních technologií. Jejich specializace zahrnuje nejen provoz IT, ale také správu, servis a koncepční rozvoj městského kamerového systému, metropolitní optické sítě a projektové řízení komplexních projektů pro město Ústí nad Labem. Dále poskytují služby v oblasti GDPR a whistleblowingu.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)