Využití 5G v rozvoji měst

Zář 5, 2023 | O VDT

Na portálu www.budtesmart.cz,který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, jsme objevili inspirativní článek o transformaci měst díky Národnímu plánu obnovy a síle projektů 5G!

Sítě páté generace jsou klíčovým infrastrukturálním prvkem a katalyzátorem široké řady technologických a procesních inovací – zejména v oblasti bezpečnosti veřejných prostranství, elektronického zdravotnictví, městské mobility a monitorování dopravy i vzdělávání.

Ministerstvo pro místní rozvoj udělilo dotace z Národního plánu obnovy prvním osmi projektům zaměřeným na rozvoj právě zaváděcích aplikací využívajících technologii 5G v republice. Mezi úspěšnými městy, která v soutěži zaujala a získala tak finance pro své pilotní projekty, jsou Bílina, Jeseníky, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem.

Nás velmi těší, že se konkrétně podílíme na technologických inovacích v Bílině a Ústí nad Labem. Jako odborníci v oblasti bezpečnostních technologií a videoanalýzy, přinášíme znalosti a zkušenosti a společně s našimi partnery integrujeme špičkové videoanalytické systémy, které poskytují cenné informace pro bezpečnost a městskou mobilitu.

Město Bílina se zaměřilo na bezpečnost, dopravní situaci a parkování, Ústí nad Labem na komplexní městský systém kamerového monitoringu.

https://budtesmart.cz/novinky/transformace-mest-diky-narodnimu-planu-obnovy-projekty-5g-pomahaji-v-ceskych-mestech

Integrace technologie 5G do těchto městských prostředí otevře cestu k chytřejším, bezpečnějším a lépe propojeným městům a nás velmi těší, že můžeme přispět k tomuto pokroku. Děkujeme Ministerstvu pro místní rozvoj za jeho vizi a podporu technologického pokroku v České republice, neboť tyto projekty umožňují plně využít obrovský potenciál 5G a posunout naše města do digitální éry.

#Inovation #Technology #Digitalizace #SmartCity #Bezpečnost #VDTTechnology #Videoanalytics  #SmartSolutions #5Gtechnolgie #BriefCam #CertiCon #M2Corporation #Telmo