Aplikace Traffic Flow

Říj 10, 2023 | O VDT

Na dnes začínajícím 27. světovém silničním kongresu představujeme naši inovativní dopravně-inženýrskou aplikaci TrafficFlow, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci se společností CertiCon a.s.. Tato aplikace implementuje moderní telematické systémy řízení dopravy, zejména prostřednictvím řídícího a dohledového systému. Díky kombinaci videoanalýzy, umělé inteligence a hlubokého učení (DLPU) nám nejen poskytuje precizní výsledky, ale zároveň výrazně zjednodušuje a zrychluje celý proces.

Aplikace TrafficFlow uživatelům umožňuje intuitivně vytvářet vlastní přesné dopravní modely, přizpůsobené jejich potřebám. Data extrahovaná v reálném čase jsou následně prezentována na přehledném dashboardu s interaktivními widgety. Tato informační data jsou efektivně zpracována z otevřených zdrojů a lze je snadno sdílet s externími systémy prostřednictvím otevřené IoT platformy Insights Hub-MindSphere, kterou poskytuje náš partner Siemens. Insights Hub-MindSphere představuje otevřený operační systém a cloudové řešení pro internet věcí (IoT), které svými funkcemi umožňuje transformaci velkého množství dat generovaných jednotlivými zařízeními na chytrá data.

Klíčovým prvkem aplikace je její schopnost pracovat v reálném čase s minimální latencí, což zahrnuje zpracování otevřených dat a jejich předávání nadřazeným řídícím systémům. To přispívá k rozvoji a vytváření dopravních modelů pro města a kraje na bázi platformy Insights Hub-MindSphere. Odezva na události v obraze trvá desítky milisekund, což umožňuje rychlou reakci na aktuální situace. TrafficFlow také nabízí integraci s platformami chytrých měst a podporuje širokou škálu modulů IoT.

Tato kombinace funkcí dramaticky snižuje náklady na pořízení, provoz a integraci aplikace v oblasti chytrého parkování, dopravního řízení, osobního monitorování a zabezpečení. Jsme nadšení, že s TrafficFlow přinášíme nový standard do oblasti dopravního inženýrství. Budeme rádi, pokud nás navštívíte na našem stánku CS15 v Česko-slovenském pavilonu. 

#PIARCWRC23 #TrafficFlow #VDTTechnology #SmartCity #CertiCon #Siemens #SiemensPartners #InsightsHub #MindSphere