Rozhovor Ing. Jiřího Jirkovského v časopisu Siemens Vision

Kvě 29, 2023 | O VDT

Siemens Xcelerator Marketplace pro nás představuje skvělou příležitost

Máme obrovskou radost, že můžeme sdílet rozhovor, který poskytl náš kolega Jiří Jirkovský do časopisu Siemens Visions. V rozhovoru se zaměřuje na důležitost strategického partnerství mezi VDT Technology a Siemens a naši spolupráci prostřednictvím Siemens Xcelerator Marketplace. Tato platforma nám poskytuje skvělou příležitost oslovit širokou zákaznickou základnu s komplexními digitálními řešeními a nástroji, včetně Comosintegration, které jsou založeny na Siemens platformách.

Více zde: https://www.visionsmag.cz/upload/visions-1-23.pdf

Siemens Xcelerator Marketplace, které bylo spuštěno v loňském roce, sjednocuje portfolio produktů a služeb od společnosti Siemens a certifikovaných partnerů. I přesto, že je to relativně nový přírůstek, vnímáme jeho obchodní přínosy. Mimo byznysové příležitosti nám totiž také poskytuje možnost zapojit se do celkového rozvoje platformy, například sdílením našich znalostí v oblasti evropské legislativy ve vybraných zemích. Důležitým přínosem je také spolupráce s akademickou sférou a vládními orgány.

V rozhovoru Jiří Jirkovský také zdůraznil výhody fungování této platformy. Obecně lze říci, že Siemens Xcelerator je klíčovým nástrojem pro podporu digitální transformace a inovací ve firemním prostředí. Slouží jako centrální místo pro přístup k všem potřebným digitálním zdrojům a umožňuje firmám vytvářet a implementovat moderní digitální řešení pro dosažení konkurenční výhody na trhu. Pro naši společnost je tato obchodní platforma zvláště důležitá – jako certifikovaný partner Siemensu a technologický integrátor začleňujeme do našich projektů Siemens platformy MindSphere – Insights Hub a COMOS, a nabízíme našim zákazníkům vlastní unikátní řešení, například Comosintegration. To slouží jako spojnice mezi těmito platformami a umožňuje jejich vzájemnou komunikaci. Právě Comosintegration nabízíme prostřednictvím digitálního tržiště Siemens Xcelerator, neboť splňuje jeden z jeho cílů – usnadnit integraci a spolupráci mezi různými platformami.

Kromě Comosintegration nabízíme na této obchodní platformě i další aplikace, jako je Custom Notifier, který optimalizuje komunikaci mezi monitorovacím systémem a operátorem, nebo vodárenskou aplikaci WIM (Water Infrastructure Maintenance), která poskytuje komplexní pohled na provoz vodárenské infrastruktury.

Díky Siemens Xcelerator mohou firmy využívat moderní digitální technologie, jako je umělá inteligence, internet věcí (IoT), analýza dat a automatizace, pro zlepšení své produktivity, konkurenceschopnosti a inovací. Platforma poskytuje prostředky pro vývoj a nasazení nových digitálních řešení a umožňuje spolupráci mezi různými partnery a odborníky.