VDT Technology jako partner Siemens na MSV 2023 

Říj 18, 2023 | O VDT

V pátek se zavřely brány MSV – Mezinárodní strojírenský veletrh 2023 v Brně, kterého jsme se zúčastnili jako partner Siemens v rámci expozice Digitální továrna 2.0.  

Digitální továrna 2.0 se zaměřila na inteligentní digitalizaci v různých podobách a přiblížila technologie umožňující transformaci průmyslového prostředí, a i celé ekonomiky. Cílem bylo zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu. Ve speciální expozici v pavilonu F mohli návštěvníci vidět soubor digitálních a automatizačních technologií, exponátů i řešení, které se při správném využití stávají účinnou součástí výroby. Prakticky se tak šlo seznámit s myšlenkou druhé transformace domácí ekonomiky, jejímž výsledkem je zvyšování efektivity výrobního procesu, energetické efektivity a efektivity využívání a sledování zdrojů. Zejména energetická udržitelnost se zařadila k hlavním tématům letošního veletrhu.

Náš kolega Jiri Jirkovsky vystoupil na veletrhu ve středu 16. října v 16:20 na Digitální stagi s přednáškou na téma „Aplikace technologie VDT na platformě Insights Hub – MindSphere společnosti Siemens.“ Jeho příspěvek poskytl přímý náhled na naše řešení prostřednictvím reálných případových studií a projektů. Záznam vystoupení bude zveřejněn na Elektrika.TV – Český elektrotechnický videocast.

Na platformách Siemensu, konkrétně Insights Hub – MindSphere, jsme vyvinuli inteligentní nástroje, jako jsou aplikace WST (Water Scan Toolbox), En-Key Energy Manager a WIM (Water Infrastructure Maintenance). Tyto aplikace nám umožňují efektivně sbírat, analyzovat a vizualizovat data napříč různými odvětvími, včetně průmyslové automatizace, vodárenství a energetiky. Naše řešení využívají pokročilé technologie včetně umělé inteligence a poskytují přesné a aktuální informace pro lepší rozhodování a optimalizaci procesů. Spolupráce s firmou Siemens nás velmi těší, a díky našim inovativním řešením aktivně přispíváme k digitální transformaci průmyslových podniků a energetických infrastruktur.

Klíčový aspekt využití těchto technologií představuje využití celého ekosystému, kdy ve VDT Technology aktivně spolupracujeme jak s komerční, tak i s akademickou sférou a vývojovými centry. To nám umožňuje neustále inovovat a využívat nové poznatky a technologie ve prospěch našich produktů a řešení. Využíváme státní podpory a podílíme se na sdílení informací a know-how s dalšími společnostmi a institucemi v oboru. Snažíme se tak aktivně přispívat k rozvoji digitální ekonomiky a vytváření nových příležitostí pro inovace a růst v oblasti průmyslu 4.0. Těšíme se za rok opět na shledanou v Brně při dalším ročníku MSV.

#VDTTechnology #Siemens #SiemensPartners #MSV2023 #SiemensXcelerator