VDT Technology na Dnech AI 2023 v Brně

Říj 13, 2023 | O VDT

Ve dnech 9. až 15. října 2023 bude Brno epicentrem událostí v oblasti umělé inteligence a my se chystáme na Dny AI 2023. Tato prestižní akce navazuje na úspěšný první ročník loňského roku a slibuje širokou škálu aktivit, včetně přednášek, workshopů, prezentací a fascinujícího doprovodného programu. 
Hlavním tématem celé akce bude představení umělé inteligence v souvislosti s aktuálním děním a vývojem této revoluční technologie. Dny AI jsou koncipovány tak, aby oslovily všechny, kteří mají zájem o umělou inteligenci a její praktické využití.

Náš partner Yunex Traffic připravil velmi zajímavý program, který zahrnuje přednášky zaměřené na využití umělé inteligence a strojového učení v oblasti dopravy a autonomního řízení, včetně návštěvy hardware laboratoře či projížďky autonomním vozem.

Mezi vrcholy letošního ročníku Dnů AI 2023 patří řada fascinujících přednášek. Jednou z nich je „Advanced Perception: Zlepšení silniční bezpečnosti,“ kterou představí Filip Magula z Yunex Traffic. Toto inovativní řešení, nasazené na křižovatkách a silnicích, využívá obrazová data z kamer k vytvoření digitálního dvojčete silnice a provozu na ní. Díky špičkové detekci a sledování objektů v reálném čase přispívá k bezpečnosti silničního provozu, zejména pro chodce a cyklisty. Během této přednášky se dozvíte, jak tento systém pomáhá optimalizovat dopravu a poskytuje důležité informace pro automatizované řízení dopravy, díky využití metod umělé inteligence. Jeho kolega Tomáš Gavenda vystoupí s příspěvkem o AI a predikci změn světelných signálů v křižovatkách za pomoci SPaT prediction, která se zaměří na to, jak umělá inteligence a SPaT prediction mohou přispět k lepšímu řízení křižovatek a zlepšení toku dopravy tím, že předpovídají změny světelných signálů.

#AI #VDTTEchnology #YünexTraffic #DnyAI2023 #smartsolutions