Zúčastnili jsme se UITP Global Public Transport Summit v Barceloně

Čvn 7, 2023 | O VDT

Spolu s naším partnerem, společností MobilEye, jsme se zúčastnili summitu Mezinárodní asociace veřejné dopravy UITP (UITP Global Public Transport Summit), největší světové události pro odborníky ve veřejné dopravě, která se až do dnešního dne koná v Barceloně.

UITP je světová organizace provozovatelů veřejné dopravy, objednatelů dopravy, tvůrců dopravní politiky, výzkumných organizací a dalších významných subjektů působících v tomto oboru a zabývá se zejména propagací veřejné dopravy, udržitelné mobility a podporou inovací v této oblasti. Má kolem 1400 členů z 96 států světa.

Před dvaceti lety byla společnost MobilEye jedna ze začínajících startupů, dnes je to renomovaná firma, která se specializuje na vývoj a výrobu asistenčních systémů pro řidiče a testuje autonomní auta. Diskutovali jsme o nejnovější antikolizní technologii – MobilEye FishEye – pro velká vozidla, jako jsou autobusy a nákladní vozidla. Antikolizní systémy totiž pro ně budou od července příštího roku povinné. MobilEye FishEye je systém s prvky umělé inteligence, který je navržen speciálně pro řešení problému mrtvého úhlu a splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy stanovené obecným bezpečnostním nařízením EU.