Zúčastnili jsme se Česko-izraelských inovačních dnů 2019 (www.inovacnidny2019.cz), jejichž cílem bylo představit to nejzajímavější, čím Izrael může inspirovat české zdravotnictví v oblasti řízení, vzdělávání a inovací a podpořit konkrétní projekty česko-izraelské spolupráce.

V panelu „Nové trendy v rozvoji zdravotní péče“ vystoupil například Ladislav Friedrich ze Svazu zdravotních pojišťoven s přednáškou o možnostech vylepšení veřejného  systému zdravotního pojištění v ČR. Následovala přednáška Víta Voženílka na téma Big Data v optimalizaci regionální zdravotní péče.

Odpolední panel věnovaný inovacím ve zdravotnictví představil velice zajímavé projekty. Mark Milton-Edwards z TEVA Pharmaceuticals prezentoval vývoj a komercializace produktu pro digitální zdravotnictví. David Školoudík hovořil o inovacích v oblasti diagnostiky mozku, zejména pokud se týká degenerativních onemocnění. Yoel Ezra představil přelomové zařízení – přenosnou laboratoř  pro automatizované krevní testy. Ron Linder nás seznámil s nemocničním informačním systémem Chameleon. V závěru vystoupil Antonín Hlavinka z Olomoucké fakultní nemocnice, který ve svém příspěvku kriticky zhodnotil úskalí a výzvy pro další rozvoj digitálního zdravotnictví na regionální úrovni.